Haber

Refah Partisi konvoyuna yine heyelan bariyeri

ARTVİN’in Yusufeli ilçesinde toprak kaymasıyla kopan taş ve kaya parçaları Refah Partisi’nin konvoyunun önüne yeniden düştü. Araçtan inip yolu açmaya çalışan taraflardan İbrahim Yılmaz başına düşen taş sonucu yaralandı.

Sabah saatlerinde Yusufeli-İspir karayolu Kılıçkaya köyü mevkiinde heyelan meydana geldi. Yamaçtan kopan kaya ve taş kesikleri nedeniyle yol ulaşıma kapandı. Bölgede seçim çalışmalarını sürdüren ve Kılıçkaya köyünü ziyaret eden Refah Partisi Artvin Milletvekili Adayı Talip Sücü’nün eşlik ettiği konvoy, heyelan nedeniyle yoluna devam edemedi. Sabit konvoydan inen bazı gruplar yolu açmak için irili ufaklı taşları kaldırmak istedi. Bu sırada yokuş aşağı yuvarlanan taşlardan biri yine taraflardan birinden İbrahim Yılmaz’ın kafasına isabet etti. Kanlar içinde kalan Yılmaz, dönüş konvoyu tarafından kaldırıldığı Yusufeli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ekipler tarafından iş makinesiyle temizlenen otoyol ulaşıma açıldı.

“YİNE NİYET TAŞI OLDU” dedi.

Milletvekili adayı Talip Sücü, “Köyü ziyarete gidiyorduk. Araçların önüne taş düştü, kapanan yolu açmak istedik. O sırada yeni gelen bir arkadaşımız yaralandı. kayalar döndük hastaneye geldik allah belasını vermesin daha kötüsü de olabilirdi çok şükür olumsuz bir durum yaşamadık’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu